„Nové objevy se tvoří v izolovaném soustředném tichu pracovny, a ne v plytkých nezávazných diskusích s veselou společností,“ napsal kdysi spisovatel Karel May.
Jednou jedinkrát bych se nechal strhnout k soustavné konverzaci – buď k té milé s přáteli, anebo k té nemilé s nějakými parazity na mém oboru, profesi, školicích tématech – a už by byla moje kreativní koncentrace narušena, už by třeba nějaký milionový objev v mé hlavě nevznikl.
Co je u mne nového?
Mým příspěvkem k pandemii je nová e-kniha
Místo strachu, vzteku, smutku – klid, pohoda, radost
Kniha reaguje na to, že pandemie je stresující – někoho ona sama plus reakce našich vládnoucích kruhů štve, jiného naplňuje rezignovaným smutkem, jiného zase strachem a obavami. Vědět, jak být v klidu, pohodě a rád, je tedy v současné době ještě důležitější než jindy.
Touto knihou jsem zahájil novou edici EASY WORLD neboli snadný svět. Tak jako je naše každodenní fungování snadnější s chytrým mobilem, notebookem a internetem oproti nedávným časům papírových kartoték, papírových zápisníčků a linkových pevných telefonů s otočným číselníkem, tak je v oblasti informační psychologie (neboli v oblasti soft skills alias rozvoje osobnosti) svět mnohem snadnější s grubrovskými multimetodami oproti nedávným časům metod.
Další e-knihou z edice EASY WORLD je e-kniha Rozšířená asertivita vyšší generace, která vychází právě v těchto dnech.
A třetí e-knihu EASY WORLDU mám rozepsanou. Mimo jiné v ní budou vysvětleny některé Einsteinovy vzorce tak hladce, že je dobře pochopí i velmi humanitní člověk! A také tam bude povídání o „mozkové Kelišové“. Ano, o té babce Kelišové z Troškovy kultovní filmové trilogie Slunce, seno… Asi jste dosud nevěděli (i mně to došlo až docela pozdě), že taková Kelišová dřímá v mozku každého z nás. Učenci tu Kelišovou nazývají složitým odborným slovem „prokrastinace“, ale je to právě Kelišová, která v nás často s mohutnou autoritou volá „já se na to vyprdnu“, když nás čeká další etapa nějakého dlouhodobého úkolu, zejména studijního. Je to právě ta mozková Kelišová, která naše váhání, zda poslechnout rozum nebo odložit naplánovanou práci, uzavírá rezolutním „je to hnus, velebnosti!“. Ano, hnus – ta naplánovaná práce. Přece „co se musí, to se hnusí“.
Tak to je tak v kostce, co například je u mne nového.
All the best to all of you!
Mějte se a smějte se, jak říkává Zdeněk Troška.